کورین اورانوس

سنگ کورین اورانوس

از آنجایی که هیچ چیز در این دنیا کامل نیست و همه چیز ترکیبی از تعدادی ویژگی و نکات مثبت و منفی است، سنگ مصنوعی کورین نیز از این قاعده مستثنی نیست. سنگ مصنوعی کورین مجموعه ای از جنبه های مثبت و منفی دارد که هر کاربر باید با توجه به ذائقه و انتظارات خود از یک متریال تمامی این ویژگی ها را بررسی کرده و با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشد.

Uranus Corian توسط شرکت سنگ مصنوعی اورانوس تولید می شود. شرکت سنگ اورانوس از سال 1386 در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و تکنولوژی روز فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت سنگ کورین اورانوس محصولات خود را با نام تجاری Krollite (کرولیت) معرفی می کند. 

در ادامه برخی از مزایا و معایب کورین اورانوس را باهم بررسی می کنیم:


مزایای سنگ کورین اورانوس به شرح زیر است:

_ادغام تمام سطوح

_خم شدن و انعطاف پذیری

_ظاهر زیبا و طرح های متنوع

_قیمت مناسب تر نسبت به نمونه های خارجی

_تنوع رنگ بالا

_مقاوم در برابر تغییرات دمایی و ضربه

_ضد آب

_ضد زنگ 


معایب سنگ کورین اورانوس به شرح زیر است:

در برخی از رنگ های روشن سنگ کورین در صورت قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید زرد شده و زیبایی اولیه خود را از دست می دهند.مهمترین نکته ای که در مورد تماس حرارتی با سنگ کورین باید در نظر گرفت این است که تحت هیچ شرایطی در تماس با وسیله‌ی داغ قرار نگیرد. در غیر این صورت مشکل ساز خواهد بود.

مانند بسیاری از مواد دیگر که تا حدودی در برابر حرارت مقاوم هستند و پس از دمای مشخصی وجود ندارد، کورین نیز از این قاعده مستثنی نیست. آستانه مقاومت حرارتی کورین تا 100 درجه سانتیگراد است.

مستعد به خط و خش برداری است. درست است که این ماده در دسته سنگ ها قرار می گیرد اما کمی نرم‌تر و سطح آن صابونی مانند است و بسیار ضعیف تر از دیگر سنگ های مصنوعی مانند SPL و مارمونایت است و مستعد خراش است. به همین دلیل باید توجه داشت که از برش مستقیم سنگ مصنوعی کورین به شدت خودداری شود. اگر سطح کابینت آشپزخانه شما از کورین است، هنگام پخت و برش غذا حتما از تخته های برش و محافظ های حرارتی استفاده کنید.

مقاومت کم در برابر مواد اسیدی البته این ویژگی برای کاربران خانگی که زیاد از مواد اسیدی استفاده نمی کنند مهم نیست، اما باید در نظر داشت که این سنگ مصنوعی مقاومت چندانی در برابر اسید ندارد و باعث آسیب به متریال می‌شود.

کورین اورانوس در واقع نوعی سنگ مصنوعی است که در معماری مدرن جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. کورین یا سنگ های مصنوعی به دلیل قابلیت های فوق العاده ای که دارند جایگزین سنگ های طبیعی و سایر محصولات و مصنوعات ساختمانی در صنعت ساختمان شده اند.

کورین اورانوس برندی معتبر است که به کلیه کشورهای خلیج فارس و بخشی از اروپا صادر می شود. سنگ کورین اورانوس به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی و همچنین آنتی باکتریال بودن، کاملا مناسب استفاده در مکان هایی مثل بیمارستان و آزمایشگاه می باشد. سمپل کورین اورانوس تنوع رنگ بی نظیر در طیف های تیره و روشن با شفافیت بسیار بالا دارد.

مقاله ها

همه چیز درباره ی متریال SPL

همه چیز درباره SPL صفحه SPL یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین محصولات برای صفحه روی کابینت است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. از این صفحات برای