سنگ کوارتز توتم

سنگ کوارتز توتم

فلات سنگ آسیا تولید کننده سنگ کوارتز در ایران با نام تجاری توتم کوارتز می باشد. این شرکت با تلفیق هنر و صنعت، طیف وسیعی از محصولات را با طرح ها و رنگ های متنوع و در اندازه های اسلب و کاشی عرضه می کند.

سیلیس با رزین مخصوص در دانه های ریز مخلوط می شود. و با استفاده از تکنولوژی های به روز و پیشرفته، این سنگ در برابر خط و خش، سایش و ضربه مقاومت بالایی دارد. به دلیل مقاوم بودن در برابر خراش، رشد باکتری و میکروب به خصوص در مکان های مرطوب وجود ندارد و به همین دلیل به صفحات توتم کوارتز را آنتی باکتریال می نامند. ابعاد سنگ کوارتز توتم 140*300 با ضخامت 12 میل می باشد.

درصد بالایی از این صفحات از سیلیس ساخته شده است، این ماده یکی از مقاوم ترین مواد طبیعی با سختی 7 می باشد. این ماده به صورت پودر میکرونیزه با نوعی رزین به صورت دانه های ریز و به صورت چرخشی مخلوط می شود. به یک سنگ یکپارچه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، خواص سیلیس به محصول منتقل شده و این سنگ را در برابر خط و خش، سایش و ضربه بسیار مقاوم می کند.

فلات سنگ آسیا تولید کننده سنگ کوارتز در ایران با نام تجاری توتم کوارتز می باشد. این شرکت با تلفیق هنر و صنعت، طیف وسیعی از محصولات را با طرح ها و رنگ های متنوع و در اندازه های اسلب و کاشی عرضه می کند.

ویژگی های سنگ کوارتز توتم:

از دیگر ویژگی های سنگ کوارتز توتم می توان به وزن سبک و مقاومت بالا اشاره کرد. با استفاده از ذرات شیشه، آینه، سنگ های زینتی و صدف در تولید سنگ های مهندسی می توان گفت صفحه کابینت کوارتز توتم از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار است. و به سادگی می توان از این نوع محصول در مکان های مختلف با طرح های خاص استفاده کرد.

سطح سخت و غیر متخلخل سنگ کوارتز توتم مانند SPL آن را در برابر ضربه های معمولی مقاوم کرده است.

تمیز کردن آن بسیار آسان است و در بیشتر موارد استفاده از آب صابون و مواد شوینده ملایم برای حفظ درخشندگی سطح کافی است.

دیگر ویژگی های کوارتز توتم:

  • تنوع رنگ و زیبایی کوارتز
  • ثبات رنگ
  • ماندگاری بسیار بالا
  • در برابر ترک خوردگی و شکستگی مقاوم است
  • مقاوم در برابر لکه، باکتری، قارچ و نفوذ رطوبت
  • ضد خش
  • عمر طولانی بدون پرداخت

عیب و ایرادهای کوارتز توتم:

در آزمایشات اخیر شرکت برتون ایتالیا بر روی سنگ های مهندسی شده در رقابت با محصولات مشابه، نشان داده شده است که توتم کوارتز حاوی ترکیبات فوق سمی و غیر آرکانیک است که برای حفظ تعادل اکولوژیکی بسیار مضر است.

درزها بر روی اسلب های ساخته شده با سنگ کوارتز مصنوعی قابل مشاهده است.

مقاومت ضعیفی در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش دارد، بنابراین برای استفاده در فضای باز مناسب نیست.

در دمای بالای 120 درجه سانتیگراد ذوب می شود.

کلام پایانی:

باید بدانید که کوارتز از نظر قیمت متریال و به خصوص هزینه اجرا یکی از گران ترین محصولات موجود در بازار کابینت می باشد. برای مثال در مقایسه مارمونیت با کوارتز بد نیست بدانید که در طرحی مشابه قیمت کوارتز تا 3 برابر مارمونیت است.

مقاله ها

همه چیز درباره ی متریال SPL

همه چیز درباره SPL صفحه SPL یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین محصولات برای صفحه روی کابینت است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. از این صفحات برای